Najnowsze felietony

piątek, 02 styczeń 2015 22:24

Nie komplementuj Pań

Napisał 

Jak sprawić kobiecie przyjemność? Dobrze dobranym komplementem spójnym z tonem głosu, mową ciała i uśmiechem. Taki komplement powiedziany w odpowiednim czasie i miejscu, potrafi zdziałać cuda; otwiera serce, uda a czasem nawet portfel pięknej Pani.

Dobry człowiek

I gdyby Panią spytać czy ją uszczęśliwił, ochoczo by potwierdziła. Poczuła przyjemność, więc ktoś kto ją wywołał staje się dobrym, szlachetnym człowiekiem. Jest to prawda, ale tylko wtedy gdy ktoś patrzy wyjątkowo krótkowzrocznie. To takie same dobro, jak rezygnacja z leczenia bolącego zęba, a pieniądze nań przeznaczone wydajemy na imprezę. Jest przyjemnie? Jest. Ale gdy spojrzeć z pewnej wysokości, sprawa nie wygląda już tak różowo. Ząb za tydzień, dwa nie będzie już dawał się wyleczyć, więc trzeba będzie go wyrwać, a i nacierpimy się porządnie. Nowy implant będzie kosztował już krocie, a i po imprezie może być więcej ząbków do wymiany, albo i transfuzja jak ktoś dostaje małpiego rozumu po wódce. O ile w przykładzie z zębem przyczynę i skutek dzieli niewiele czasu, więc widać co się dzieje - to już z komplementem gehenna rozciągnięta jest w czasie, więc umknie młodszemu, bądź mniej bystremu obserwatorowi.

Jeśli ktoś utożsamił swoje poczucie zadowolenie z wyglądem i wynikającym z niego komplementem, jest emocjonalnym samobójcą - tylko o tym póki co nie wie. Zauważ że każdy nawyk się zwiększa; im więcej razy coś powtarzasz, tym silniejszy nawyk powstaje. Ucząc się jeździć autem, nic nie kontrolowałeś; sprzęgło myliło się z hamulcem a lewarek skrzyni biegów z kolanem dziewczyny. Ale im dłużej jeździsz, tym mocniej automatyzuje się ta czynność; w końcu możesz prowadzić samochód w ogóle o tym nie myśląc, co widać na naszych pięknych autostradach.

Prostytucja nasza codzienna

Im więcej razy doświadczasz komplementu i następującej po nim przyjemności, tym mocniejszy jest to nawyk - powtarzasz więc całą sekwencję zachowań wyłudzających podziw sprawniej i wydajniej, by otrzymać komplement od innego człowieka.

Jedni się chwalą, drudzy popisują, trzeci kozaczą by wzbudzić podziw w swej grupce znajomych, kolejni każą nagrywać smartfonem jak pierdzą, srają albo piją butelkę wódki za jednym razem. Są też tacy, którzy jak ja ten narkotyk wyciskają z czytelników swoim pisaniem - komplement daje mi przyjemność, ale mnie uzależnia, pozbawia indywidualności, własnej mocy z której rezygnuję na rzecz stałego dopływu ochów i achów. Bo co się stanie, gdy zrozumiem że się myliłem? Zmienię swoje teorie, a wtedy ci którzy komplementowali zaczną krytykować - pozbawiając mnie tej ciepłej mgiełki hormonalnego haju. Wtedy muszę zrezygnować z prawdy którą w sobie czuję, na rzecz przyjemności płynącej z komplementów, oraz znienawidzić tych, dla których się kurwię i sprzedaję siebie. Mogę też zaakceptować brak przyjemności i przyjąć cios krytyki, kładąc nacisk na swoje uczucia, prawdę którą czuję i wyrażam - co ma swoją cenę. Jednak zauważyłem że nie jest tak źle - komplemenciarze zmieniają się w krytyków, a krytycy w komplemenciarzy, więc suma sumarum nic nie tracę, czasem nawet sporo zyskuję. Człowiek uzależniony od przyjemności codziennie się kurwi, sprzedaje - a potępia i gardzi prostytutkami, samemu sprzedając swoją wizję, swoją indywidualność za klepanie po pleckach. Prostytutka sprzedaje tylko ciało, a te można umyć - duszy której głosu się wyparłeś, już tak łatwo nie oczyścisz.

Ciężkie, koszmarne życie

Właściwie większość naszych kontaktów z ludźmi polega na wyłudzeniu, wykombinowaniu tego hormonalnego narkotyku wywoływanego komplementem od innego człowieka - tak nas zaprogramowano; komplement daje przyjemność (wyrzut hormonów przyjemności) a krytyka ból (hormony stresu), więc żyjemy tak by znaleźć jak najwięcej tej przyjemności. Życie większości ludzi jest temu absolutnie podporządkowane - ale każde działanie ma swoje konsekwencje, cenę. Niektórzy mają dość tej wyczerpującej gry i ceny jaka się z nią wiąże, albo nie umieją w nią grać, więc szukają innego sposobu życia - są takie, ale by je zrozumieć warto przeczytać moją książkę "Stosunkowo dobry".

Jeśli zależy Ci na poczuciu przyjemności (komplementach, uznaniu w grupie), to musisz cały czas udawać, zachowywać się w określony (akceptowany przez grupę) sposób, czesto tłumić swoje emocje i dażenia by się przypodobać innym. Pochłania to olbrzymie ilości energii, sprawiając że życie staje się ciężkie, bolesne i pełne nierealnych problemów. Ktoś kto wyjdzie z tej gry, zachowuje swoją energię emocjonalną którą odczuwa jako poczucie niezwykłej lekkości, błogość w ciele. Tego nie da Ci żaden komplement. Wolność od udawania i gierek międzyludzkich daje prawdziwą wolność, wielką ulgę tak mocną, że chce się po prostu żyć, oddychać i tańczyć, a najbardziej ponury widok staje się zabarwiony tym szczęściem, ekstazą. Czasami widać mocno zarośniętych kolesi, którzy uciekli do lasu od zgiełku cywilizacji - i ktoś mający pieniądze, dobre towarzystwo imprezowe, prowadzący "normalne życie", nie jest w stanie zrozumieć "głupka". Jednak ten rzekomy wariat odcinając się od społecznej gry, odczuwa bezustannie przyjemność o którą inni muszą walczyć, sprzedawać się - jest na haju, nic nim nie szarpie, nie żyje w sinusoidzie gdzie za chwilę haju (narkotyki, alkohol, papierosy, związki, seks) płaci się setką chwil rozpaczy i bólu w środku.

Koko spoko?

Zrozumie to tylko ten człowiek, który po latach powtarzania schematów impreza - zaliczanie - koko - poczuje do tego wszystkiego obrzydzenie. Całe życie mija na bezustannym pobudzaniu hormonów przyjemności, co z czasem wydaje się niezwykle puste, żałosne i rozpaczliwe. Młody człowiek zachłyśnięty wielkim miastem, pieniędzmi, tego nie zrozumie - i dobrze, tak ma być. Niech doświadcza, niech wie że jest coś poza tym piekłem na ziemi, że można uciec ale niekoniecznie do lasu i srania w łopianach, tylko do swego wnętrza, do pogodzenia się z samym sobą, pójścia za swym głosem wewnętrznym którego nie słychać w łomocie głośnej muzyki, wrzasków naćpanych cycatek które tylko w ten sposób umieją zwrócić na siebie Twoją uwagę, produkt narkotykopodobny.

Koniecznie trzeba też wspomnieć o zjawisku habituacji, czyli im dłużej podajesz bodziec (komplementy), tym słabsza reakcja układu nerwowego (przyjemność). Im dłużej pijesz, tym więcej potrzebujesz alkoholu by się upić.

Dewocja na starość jako trik

Co z tego wynika? Musisz mieć więcej przyjemności niż ostatnio, by wywołać podobną reakcję. Wczoraj wystarczyło powiedzieć że fajnie wyglądasz, dziś trzeba dodać że masz ciekawą fryzurę, byś poczuła się lepsza. Ale jak sprawić, by ktoś chciał nas komplementować szczerze? Trzeba to wymusić swoją pozycją wobec osoby w jakiś sposób od nas zależnej (pracownik, ktoś słabszy od nas w grupie towarzyskiej), albo tak manipulować rozmową i sytuacją by chciał tak zrobić. A przecież ciało się starzeje, traci na urodzie i jędrności... chcesz więcej, ale ciało które wywoływało komplementy wzbudza coraz mniej zachwytu. Kobieta która uzależniła się od przyjemności płynącej z komplementów, jest skazana by było jej coraz mniej, aż w końcu źródełko wysycha - i co dalej? Rozpacz, żal, zgorzknienie, silne poczucie że życie jest niesprawiedliwe.

Wtedy kobieta może wpaść w dewocję albo filantropię, by przyjemność związana z komplementowaniem jej ciała, zastąpiła przyjemność z komplementowania jej pobożności, czy dobroczynności (np. zajmuje się zwierzętami). Straszny i przerażający jest żywot "zwykłego" człowieka, który idzie w życiu ścieżką wytyczoną mu przez media, mądrości rodzinne i religijne. Jeśli ktoś nie rozumie tych mechanizmów, nawet tego nie zobaczy - przecież nieszczęśliwi ludzie odgrywają szczęśliwych, by nie wydało się że bogactwo ich działań (wyłudzanie zainteresowania innych) jest tylko wielką, smutną nędzą.

Cierpiętnicy, perfekcyjni żebracy

Osobną kategorią są ci, którzy wyspecjalizowali się we wzbudzaniu współczucia swoimi historyjkami, opowieściami. Zrozumieli że nie mogą wzbudzić podziwu dla siebie (są biedni, nie mają stanowiska, pozycji), więc nauczyli się wzbudzać zainteresowanie swym cierpieniem. Często są to absolutni profesjonaliści w swoim fachu, świetnie żyjący także materialnie z naiwności ludzkiej. Pomagać trzeba umieć, wiedzieć komu podać rękę, by jej nie chciał później odgryźć. Człowieka można wykorzystać emocjonalnie - a gdy nasz cierpiętnik widzi jakie to proste, także materialnie. By bronić się przed wykorzystaniem emocjonalnym, trzeba po prostu lubić i mieć szacunek do siebie - żadne inne rady nie działają. Jeśli kochasz siebie, to omijasz sytuacje gdzie czujesz się winny, nieszczęśliwy. Cierpiętnik (czyli wampir emocjonalny, nazywajmy sprawę po imieniu) zawsze sprawia, że czujesz się winny czy winna. Wtedy bagatelizujesz fakt, że w trakcie rozmowy (cierpiętnik się żali, wygaduje, wypróżnia w Ciebie) źle się czujesz. Gdy lubisz siebie, wypracujesz ten szacunek pracą nad sobą, zrywasz rozmowę - bo szanujesz swoją podświadomość (sferę emocji), i nie chcesz jej zabrudzać cudzymi brudami. Szlachetny i dobry cierpiętnik jest wtedy bardzo oburzony, zdenerwowany, często Ci ubliża, może nawet zaatakować nożem... Taki to dobry człowiek z niego. W swojej praktyce pracy z ludźmi nauczyłem się jednego - nikt tak lekko Cię nie zdradzi, niż swoim zdaniem nieszczęśliwy, niesprawiedliwie w życiu traktowany i rozżalony na swój los człowiek. Im większy cierpiętnik, tym większe grzeszki potrafi tym usprawiedliwić. Skoro on cierpi, niech inni płacą - a ja już nie chcę, więc cierpiętników unikam jak ognia. Trzeba oczywiście rozróżnić kogoś kto cierpi sytuacyjnie (temu warto pomóc), a tego który z cierpienia uczynił swój sposób na życie.


Jeśli naprawdę kochasz kobietę, dawanie jej komplementów jest szkodzeniem jej - jeśli patrzysz z wysoka, mądrze. Im więcej sprawisz jej teraz radości komplementem, tym większy jej smutek i rozpacz później. Z bardzo wysokiego punktu widzenia, upokorzenia i porażki których doświadcza kobieta są dla niej dobre - ponieważ nie mogąc dostać od życia przyjemności, szuka przyczyn cierpienia. To oczywiście niewielki odsetek zbiorowości, ludzie doświadczani cierpieniami pograżają się w nienawiści do wrogów, wyobrażają zemstę, odwet - ponieważ nie umieją zobaczyć wyjścia z sytuacji, albo po prostu nie chcą, gdyż się go boją; nowe zawsze wzbudza lęk. Dlatego człowieka ze starych pozycji trzeba wykurzyć, by szukał gdzie indziej. Sam nie wyjdzie. Jeśli się broni i nie chce, trzeba go zostawić w jego wprawdzie cuchnącym, ale znanym szambie, szanując jego decyzję. Z tego punktu widzenia, ktoś kto nas obraża i źle się zachowuje jest naszym dobroczyńcą, a ten który daje przyjemne odczucia, niszczy nas. To można spostrzec dopiero po dłuższym czasie, gdy nauczymy się obserwować siebie - z tego punktu widzenia dokładnie widzę, że wszystko mnie złego spotkało, doprowadziło mnie do obecnych przemyśleń które znacznie więcej mnie uszczęśliwiają, niż klepanie po plecach i komplemenciki. Nie oznacza to że jak mi ktoś da po buzi, to mu nie oddam - jak najbardziej oddam, ale emocjonalnie nie będę go osądzał, nienawidził.

Można wyjść z gry

Niewielka część ludzi cierpiących, czy to rozumowo, czy intuicyjnie uświadomi sobie, że żaląc się i histeryzując nic nie osiągną - miliardy ludzi tak robią, zamieniają swoje życie w piekło po czym umierają. Robienie z siebie ofiary i rozpaczanie nie sprawi że ktoś przyjdzie, utuli i da milion dolarów. Rozpacz rodzi tylko jeszcze większą rozpacz, ponieważ każda myśl i emocja utrzymywana w głowie, przeradza się w potężny nawyk - a nawyk steruje naszym życiem. Nawyk rozpaczania jest coraz silniejszy, więc coraz  głębiej wkraczasz w piekielny świat swych wyobrażeń, myśli i emocji. To piekło na ziemi, ale Ty sam podkładasz drewno pod ten ogień. Ponieważ gra społeczna mnie bolała, chciałem zrozumieć czy można coś z tym zrobić, wyjść z tego bagna - i okazało się że można, ale trzeba dużo się nauczyć, oraz jeszcze więcej pracować nad sobą, zmieniając swoje wzorce myślowe, samoocenę, pozbywając się z siebie toksyn made in religia, rodzice i społeczeństwo.

Wiedząc o tym wszystkim, nie żebram o komplementy u ludzi - bo wiem że przyjemność musi płynąć ze mnie, nie może być zależna od innych; nie tylko dlatego że będę z siebie robił durnia by wyłudzić jeszcze więcej komplementów (wzbudzanie podziwu, zainteresowania, udając kogoś kim nie jestem), ale wiem że to jest jak z każdym nałogiem; za chwilę przyjemności płaci się dwudziestoma chwilami rozpaczy. Poza tym ktoś kto da mi przyjemność, wystawia zawsze rachunek, nie ma nic za darmo w życiu. Nie mam już na to najmniejszej ochoty.

2015 rokiem zapieprzu nad sobą

Dlatego chciałbym zaproponować, by w 2015 roku postawić na ostry trening, uczynić go rokiem tylko dla siebie; potraktować jak inwestycję, która będzie procentować całe życie. Postawiłem na rozwijanie uczucia wdzięczności, które odpowiednio zastosowane, uczyni dla nas cuda większe niż Donek.

Spójrz w lustro, po czym zacznij tak naprawdę szczerze dziękować sobie: "Dziękuję Marek". Za co? A czy musi być zawsze za coś? Nie musi - po prostu dziękujesz, bez żadnego powodu. Po jakimś czasie ćwiczeń poczujesz, że faktycznie jesteś sobie wdzięczny. Zaczniesz zupełnie inaczej na siebie patrzeć, z zaufaniem i przyjemnością zamiast z pogardą i niechęcią. To samo w sobie będzie małym cudem, w który trudno uwierzyć. To bardzo wysokiej jakości przyjemność, która sprawi że nie będziesz musiał o nią żebrać u ludzi, prowadzić z nimi gierki by uznali Cię za fajnego (przyjemność), i jednoczesnie nienawidzić, bo mogą skrytykować (poczucie nieprzyjemności, stres). Ja osobiście robię tak - chodzę po pokoju z książką na głowie (wytwarzam nawyk wyprostowanych pleców, zawsze się garbiłem) i szybko powtarzam słowo "dziękuję". Po jakichś dziesięciu minutach zaczynam wpadać w trans, niezwykłe skupienie umysłu - słowo dziękuję znika, a zastępuje je uczucie wdzięczności. Wtedy umieszczam je w kontekście wszystkich złych (moim zdaniem) zdarzeń w życiu, wszystkich osób które nie lubię i do kórych mam żal. Po takiej sesji czuję się wspaniale, cichy i pełen energii - już nie wytracam swej siły na walkę z tym, czego zmienić nie można. Mogę się bawić życiem. Oczywiście stary wzorzec lękowy wraca, ale za każdym razem nieco słabszy. Podgryzam go więc codziennie jak mogę.

Trening ważniejszy od żony i rodziny

To najważniejszy trening w życiu, ważniejszy niż ćwiczenia ciała, i panika że grypa zabierze pół kilo masy. Ciało kiedyś się skurczy, osłabnie, ale nawyk może się tylko wzmacniać; nawyk się nie starzeje i nie marszczy. Żona odejdzie z mieszkaniem, dzieci zapomną czy znienawidzą, majątek rozkradną, zdrowie przepadnie... ale nawyk wdzięczności, radości i lekkości zostanie. Wolność to nie tylko możliwość przemieszczania się, ale przede wszystkim stan umysłu który jest z Tobą na jawie i śnie. Trzeba go wypracować, nikt Ci go nie da; praca, praca i jeszcze raz praca nad sobą.

www.braciasamcy.pl  zapraszam na moje forum.


-----------------------------------


Zapraszam do kupna moich e książek "Stosunkowo dobry", oraz "Wyprawa po samcze runo" w E wersji, KLIK albo papierowej KLIK.  Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fanpage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK, także poprzez PayPal, mój meil to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 19330 razy
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+4 # jacek 2015-01-02 23:47
Amen. No jednak muszę skomplementować : Kolejny świetny art. Myślę że rok 2015 będzie synteza i rozwojem myśli Marka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2015-01-03 18:16
Dzięki wszystkim za komplementy :) Na pewno w 2015 roku chciałbym napisać nową książkę - od czasu "Stosunkowo dobry" zrozumiałem masakrycznie dużo nowych rzeczy, więc nie wiem czy nowe wydanie SD czy coś od nowa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # freedomski 2015-01-04 21:47
Jeśli "masakrycznie" ,to tylko nowa.SD byłoby jak kolejna generacja/ tuning vw golfa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jake 2015-01-05 01:03
Koniecznie nowa! :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktoś 2015-01-03 03:25
pachnie tu prawdziwym spokojem Mistrza. Niezalezność duchowa , toć to praca na kilka wcieleń :eek: , trudne jak diabli.
Marek ty masz jak banku, ja ciebie do końca życia nie opuszczę :D , nauczycielu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktoś uczennica 2015-01-05 22:46
Cytuję ktoś:
pachnie tu prawdziwym spokojem Mistrza. Niezalezność duchowa , toć to praca na kilka wcieleń :eek: , trudne jak diabli.
Marek ty masz jak banku, ja ciebie do końca życia nie opuszczę :D , nauczycielu.

zaspiewam coś, mogę :-) ? https://www.youtube.com/watch?v=KiuW2oSZpOQ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # ktoś 2015-01-03 03:34
wszystkiego najlepszego w Nowym roku :), by najpotrzebniejs ze chcenia zmaterializowal y się.
w zamian za dobre wieści pozwolę sobie coś zostawić, ciekawy gość ze świata materialnego :) warto wysluchać do końca.powodzeni a. www.youtube.com/watch?v=ktjMz7c3ke4
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2015-01-03 19:12
Cytuję ktoś:
wszystkiego najlepszego w Nowym roku :), by najpotrzebniejsze chcenia zmaterializowaly się.
w zamian za dobre wieści pozwolę sobie coś zostawić, ciekawy gość ze świata materialnego :) warto wysluchać do końca.powodzenia. www.youtube.com/watch?v=ktjMz7c3ke4Dla mnie ten gość jest cwaniaczkiem - podkreślanie wolności po 89 roku jest po prostu oszustwem, propagandą. Albo więc kłamie, albo jest zwyczajnie głupi. Wielu uczciwych, niegłupich ludzi traciło majątki, rolnicy którzy brali kredyty na traktor po "reformach" Balcerowicza (Bucholza) zostawali bankrutami, wieszali się, były wielkie tragedie rujnowanych ludzi - a tu masz gościa znacznie "grubszego" niż ten srołcz korporacyjny, który mówi jak było:biznes.onet.pl/wiadomosci/transport/na-bogato-tomasz-zaboklicki-karateka-ktory-wozi-pol-europy/qvndp

Zresztą strona główna onetu - ciekawe. Jak ktoś miał zamiar uczciwie robić duży biznes, to byłby przekupiony albo ubity jak pies, no chyba że był z jakiegoś mocniejszego układu. Muszę o tym niedługo napisać artykuł, bo jeśli ktoś nie rozumie zasad podświadomości, to się nabierze na gadki takich cwaniaczków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktoś, uczennica 2015-01-03 21:37
jesu Marek , czasami to boję coś wkleić by nie wzbudzić agresji,wierzę że ludzie mają swój filtr, posluchaj drugiego wykladu, dla mnie ten czlowiek nie jest cwaniaczkiem, w ogóle nie oceniam go ( wygodnie przyswajam tylko to co dla mnie wartościowe - może to bląd , no nie wiem ).Ja potrzebuję teraz motywacji do dzialania, więc czerpię z różnych źródel :), chętnie luknę w twój link później, teraz robię dla siebie amatorską grafikę, którą mam zamiar powiesić przy lustrze ( by nie zapomnieć ), w tej grafice uzylam cytatu wlaśnie z wykladów tegoż pana ,lubię krotkie strzaly- trafiają do mnie; " Statki w portach są bezpieczne ale rolą statków nie jest stać w porcie ", dzisiaj tez kolejny raz zerknęlam do Twojej ksiązki SD str.47 ( Ze strachu wyrasta zlo ), potrzebuję jeszcze pomocy z zewnątrz bo slaba jestem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # ktoś, uczennica 2015-01-03 21:41
do Marka, zerknij tu; pelna moc odwagi ...https://www. youtube.com/wat ch?v=B6tVati7H3 Y.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # ktoś, uczennica 2015-01-03 21:44
dobrze byloby przeczytać Twój filtr :)co kilka głów to nie jedna, koniec końców slucham glosu swojego serducha, zawsze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # ktoś, uczennica 2015-01-03 21:53
Cytuję ktoś, uczennica:
dobrze byloby przeczytać Twój filtr :)co kilka głów to nie jedna, koniec końców slucham glosu swojego serducha, zawsze.

sory, z mojego kompa linki nie chcą wklejać sie prawidlowo ? www.youtube.com/watch?v=B6tVati7H3Y
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktoś, uczennica 2015-01-03 22:21
Mistrzu , ja Tobie wyslalam cosik na maila, żeby nie bylo ,że jestem jakimś trolem cy cuś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2015-01-03 22:34
A dla mnie jest cwaniaczkiem - i jednocześnie głupkiem, bo miesza w coachingowe nauki propagandę sukcesu po 89 roku, kiedy miliony ludzi traciło majątki. Po co to robi? Jeśli by rozumiał Polską sytuację, nie mówiłby tego, jeśli mówi to próbuje przekonać do zaakceptowania tego syfu, albo jest głupkiem. w obu tych przypadkach tego Pana jako kompetentnego zaakceptować nie mogę.

A że daje ładne cytaty? Co to za problem? Bierz cytaty, ale nie łap się na wszystko co mówi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktoś, uczennica 2015-01-04 02:19
mnie nie interesuje polityka,mnie interesują glębiny dusz... :o boję się tutaj pisać, " gasisz mnie jak świeczkę "...to wrzucę coś jeszcze dla odwagi przed snem (parcie ;) www.youtube.com/watch?v=9rsE0rawhQE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # ktoś, uczennica 2015-01-04 02:22
sory , to mialo być ;-) www.youtube.com/watch?v=sb2YOg_dkQM
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # quid pro quo 2015-01-04 10:41
...mnie spodobał się inny cytat z tego wykładu:
"...aby podpalać innych , samemu trzeba płonąć..."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # ktoś uczennica 2015-01-05 22:37
po co strzelacie minusami zza winkla :D , moze napiszcie kilka slow , może jakas refleksja ? :D , jestesmy na stronie edukacyjnej przecież :)ech......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktoś uczennica 2015-01-05 22:26
Cytuję Marek:
Cytuję ktoś:
wszystkiego najlepszego w Nowym roku :), by najpotrzebniejsze chcenia zmaterializowaly się.
w zamian za dobre wieści pozwolę sobie coś zostawić, ciekawy gość ze świata materialnego :) warto wysluchać do końca.powodzenia. www.youtube.com/watch?v=ktjMz7c3ke4Dla mnie ten gość jest cwaniaczkiem - podkreślanie wolności po 89 roku jest po prostu oszustwem, propagandą. Albo więc kłamie, albo jest zwyczajnie głupi. Wielu uczciwych, niegłupich ludzi traciło majątki, rolnicy którzy brali kredyty na traktor po "reformach" Balcerowicza (Bucholza) zostawali bankrutami, wieszali się, były wielkie tragedie rujnowanych ludzi - a tu masz gościa znacznie "grubszego" niż ten srołcz korporacyjny, który mówi jak było:biznes.onet.pl/wiadomosci/transport/na-bogato-tomasz-zaboklicki-karateka-ktory-wozi-pol-europy/qvndp

Zresztą strona główna onetu - ciekawe. Jak ktoś miał zamiar uczciwie robić duży biznes, to byłby przekupiony albo ubity jak pies, no chyba że był z jakiegoś mocniejszego układu. Muszę o tym niedługo napisać artykuł, bo jeśli ktoś nie rozumie zasad podświadomości, to się nabierze na gadki takich cwaniaczków.

fragment rozmowy z Karolem Modzelewskim ; " – Ale frustracja jest nie dlatego, że są nierówności dochodowe, płacowe, tylko dlatego, że znaczna część ludzi poczuła się zdegradowana społecznie i materialnie. Przede wszystkim przez utratę pewności jutra i przez utratę szans na awans swoich dzieci. To jest fakt! Tu nie ma co kręcić! To jeden z najczarniejszyc h elementów naszego bilansu. Nasz bilans po roku 1989 ma jasne strony: demokrację, wolność. Ma jednak też strony ciemne: pozostawienie za burtą, nie wiem, jednej trzeciej, jednej czwartej, trudno to policzyć, ale znacznej części obywateli. I ta znaczna część będzie głosować na takich jak PiS. Nie ma w tym nic dziwnego. Wzmacnia to syndrom zawiedzionego zaufania. Przekonanie, że nas oszukano. "
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktoś uczennica 2015-01-05 22:32
zerknij w calośc rozmowy, jak chcesz, warto poczytać (i mieć swoje refleksje rzecz jasna),zanim obrzucisz myslacych i dzialajacych ludzi epitetami . poniewaz ja zaliczam się do tych brzydkich (bo czytam samczeruno ) średnio myślących ( bo jestem kobietą ) i jeszcze mniej dzialających ( bo jestem leniwa ) to opieram się na mądrzejszych ode mnie a przede wszystkim doświadczonych :))http://www.t ygodnikprzeglad .pl/pl/wykonali smy-komende-row naj-w-prawo/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktoś uczennica 2015-01-05 22:34
http://www.tygodnikprzeglad.pl/pl/wykonalismy-komende-rownaj-w-prawo/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2015-01-05 23:17
Ja głosowałem na PIS tylko dlatego, że obiecywał zabrać się za korupcję - nie ględził jak ten profesorek, ale faktycznie to zrobił. W innych sprawach dał ciała, ale tu faktycznie coś zrobił - lekarze bali się brać koperty, zapanowała psychoza strachu przed CBA. Mówię o tym, co mówili mi znajomi lekarze - ale po cichu, bo w "środowisku" narastała panika i nienawiść do Kaczora.

Wielu ludzi mogło się wtedy normalnie leczyć, zamiast bez kopert być skazanymi na szpitalny korytarz...

Korupcja to coś najstraszniejsz ego, co uniemożliwia funkcjonowanie państwa. Bez załatwienia tej sprawy, nie ma mowy o czymkolwiek innym. Całe te gadanie o demokracji jest gówno warte, mamy ucieczkę milionów młodych, zdolnych ludzi z kraju - to już tragedia i efekty "reform" Balcerowicza. A profesorek truje coś o lękach? Jasne że są lęki, jak ma nie być skoro gros ludu pracuje za nędzne ochłapy i się zapożycza by mieć na chleb?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ktoś uczennica 2015-01-06 02:59
Cytuję Marek:
Ja głosowałem na PIS tylko dlatego, że obiecywał zabrać się za korupcję.. -

( a co z korupcją wewnątrzpartyjn ą ? czy zamiast pokazówek, nie można zacząć od siebie ?-pytanie retoryczne,czy pan Ziobro to prawy czlowiek ?, Marek sam pisaleś ,że zlodziej krzyczy najglosniej ;lapać zlodzieja,coś jeszcze mi się przypomnialo,pi szę z pamięci, ale postaram się oddać sens; " klamca zostaje ukarany nie dlatego,że nikt mu nie wierzy ale dlatego ,że sam nikomu zaufać nie może ". dodam tylko ,że ja wyrwalam się ze środowiska medycznego, nie jest latwo bo latwe pieniądze kuszą(czytaj jeden podpis = dniówka robocza ) ale sila i szacunek do siebie zostają już na zawsze jako twoje filary, podstawy- tego nie da się kupić za żadne pieniądze, prawie nikt ci nie uwierzy,ze tak można ,że z wlasnej wewnętrznej woli..itp., nie ma sensu dyskutować, będą się doszukiwać drugiego dna itp.Ludzie oceniają innych przez pryzmat wlasnych doświadczeń, schematów, wlasnych możliwości itp., każdy ma swoją prawdę- najswojszą.Cies zę sie ,że moja mama (tato nie żyje) może przemierzać Europę kiedy zechce bez zbędnych formalności,cie szę że mogę ją zabrać w takie miejsca, które kiedyś byly dostępne tylko w telewizji - to jedno z moim spelnionych marzeń. na koniec przypomina mi się coś jeszcze, rozmowa z mamą,wiele pytań; jak to bylo w tych latach 80 ?, dlaczego ludzie tak żywo reagują na żarty Laskowika ( w większości niezrozumiale dla mnie ). Jedna z odpowiedzi utkwila we mnie bardzo glęboko,; nie zabieralam ciebie w kolejkę po mięso, podczas kiedy inne matki szarpaly swoje dzieci, nie chcialam ,żeby ktoś z kolejki na ciebie prychal ,kichal,ty wiesz co się dzialo pod sklepami ?....i takie tam.Pewnie piszę malo zrozumiale bo skrotowo; reasymując twoimi niedawnymi slowami; niedobrze jest marzyć o cudownej tabletce rozpuszczającej wszelkie toksyny- uzdrawiającej tabletce, i ja sie z toba Marek zgadzam w 100%, zaczynam kolejne porządki na swoim podwórku, wiosna idzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Sven 2015-01-03 16:16
A ja sądzę Mistrzu, że jeżeli naprawdę kochasz kobietę, to ją znasz. I wtedy, jeśli trzeba, komplementujesz . Bo jeśli zaprzestaniesz to szybko znajdzie sobie kogoś, kto zrobi to za Ciebie. Z wiadomym skutkiem. No chyba, że jej komplementy nie są potrzebne, ale to znaczyłoby, że jest mądra i świadoma. A sam Mistrzu mówiłeś, że takiej nie sposób spotkać :-)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # synAdolfa 2015-01-03 16:24
Szczęścia życzę w Nowym Roku!Słowa to za mało aby opowiedzieć co sie dzieje we mnie. Czytam Ciebie od miesiąca i dużo zmieniłem w swoim życiu, a prze de mną daleka droga. Powiem tylko dziękuję! Marek, bardzo dziekuję!
ps.Jeżeli kiedyś miał byś ochote pomieszkać w Gdyni, to serdecznie zapraszam, mam odpowiednie warunki, skromnie ale prywatność 100%
Pozdro!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-01-03 18:19
Cieszę się, dzięki za propozycję ale lubię mieszkać sam - a chyba w tym roku zaatakuję Międzyzdroje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Bat 2015-01-03 20:38
Cytuję Marek:
Cieszę się, dzięki za propozycję ale lubię mieszkać sam - a chyba w tym roku zaatakuję Międzyzdroje.


Polecam Miedzyzdroje i klub ''Scena'' pracowalem tam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # synAdolfa 2015-01-05 15:55
w każdym bądź razie oferta aktualna, a mieszkanie jest samodzielne, w odrębnym budynku.Pozdro! Namierzysz mnie na BraciaSamcy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Żmija 2015-01-03 18:06
Marku, bardzo dobry felieton,który skłania do refleksji nad sobą. Ale rozumiem to teraz gdy mam lat 30+ Jednak nie ukrywam,że lubię usłyszeć o sobie coś miłego, co tylko potwierdza moje poczucie wartości- bez zbędnej pychy. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2015-01-03 18:21
Każdy lubi :) Ja też lubię jak słodycze, po ostatniej przysiędze (przysięgam nic nie jeść złego od dnia do dnia itd.) tydzień się trzymałem, ale teraz popłynąłem z tematem konkretnie :) Od jutra nowa przysięga, i męki które trzeba będzie przetrwać - każda rozkosz z zewnątrz, później daje ból. Pieprzony interes.

Niby trochę poskubałem ciasta, a 2kg więcej i widać to i czuć. Masakra.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pawelec 2015-01-03 19:05
Marek nie wiem czy próbowałeś, jeśli nie to obczaj trening Tabata. I zachęcam do kupna książki Beara Gryllsa "Trenuj dla siebie" - sporo ćwiczeń z ketlami, własnym ciężarem ciała, powinno Ci się spodobać, tak samo jak efekty treningów. Wówczas takie "wyżerki" od czasu do czasu nie odcisną na Tobie piętna :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2015-01-03 22:29
Trenowałem w ten sposób, ale jakoś nie czuję tego, mało nie rzygałem po tym :) - co do książki Gryllsa, widziałem ją w biedronce, ale książki Wade,a są moim zdaniem znacznie lepsze. Mam 4 kettle (10, 16, 20, 24kg) i straszne bóle barków po nich. Teraz trenuję kalistenikę i jest znacznie lepiej z tym.

Lekka nawet wyżerka na mnie wpływa. To mój koszmar ale i zbawienie, trzymające mnie na smyczy samokontroli i szukania rozwiązania. No cóż, od jutra koniec ze słodyczami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Żmija 2015-01-03 19:06
Niby trochę poskubałem ciasta, a 2kg więcej i widać to i czuć. Masakra.
Też lubię słodycze, ale nie mam z tym problemów - genetyka- po mamie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2015-01-03 22:29
Raczej karma niż genetyka :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # doc 2015-01-04 02:49
Cytat:
W swojej praktyce pracy z ludźmi nauczyłem się jednego - nikt tak lekko Cię nie zdradzi, niż swoim zdaniem nieszczęśliwy, niesprawiedliwie w życiu traktowany i rozżalony na swój los człowiek.
Ująłeś to genialne, doświadczyłem tego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # NarodzonyNaNowo 2015-01-05 00:18
Zycze wszystkim obfitosci w nowym roku i spelnienia celow ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Rysiek$ 2015-01-05 11:45
Siemanko, dwie obserwacje :) Pierwsza taka, że pani na T. mocno wkręca się w Roberta. Pokazujemy płaski brzuch, opalone ciało w zimie a zamknięty profil robi się otwarty. Robert z wyglądu mega przystojny gość, więc T. chętnie skorzysta z możliwości pokazania wszem i wobec jakiego ma ekstra gościa i jaka sama jest zajebista ;) Brak cycków - ostrzegam! Ja mam większe, ale generalnie daje radę do pewnego momentu.

Druga jest taka, że po ostrym początku moja nowa znajomość strzeliła focha i wyszło szydełko z worka :) Chyba sądziła, że zacznę pić, wydzwaniać, prosić o rozmowę itp a póki co mamy błogą ciszę. Nie chce mi się zastanawiać o co kaman ale na dzień dzisiejszy stawiam na to, że pani chciała mnie po prostu...zalicz yć :) Tak czy owak warto było a ja jako zatwardziały czytelnik Marka nie zawisnę na jej ścianie trofeów z wbitymi włóczniami w środek czoła.

pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2015-01-05 14:14
Rysiek o cóż tam Pani focha strzeliła??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek$ 2015-01-05 17:34
Uznała, że jest tak zajebista, że czas przejąć lejce w związku :) Fakt, że starała się bardzo, ale to co działa na rówieśników nie działa na starego lisa ;) Opis? Proszę bardzo - po wizycie w restauracji, ekstra dniu i powrocie do domu stwierdziła, że to nie ma sensu i...zapadło milczenie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mayer73 2015-01-05 20:13
Cytuję Rysiek$:
Uznała, że jest tak zajebista, że czas przejąć lejce w związku :) Fakt, że starała się bardzo, ale to co działa na rówieśników nie działa na starego lisa ;) Opis? Proszę bardzo - po wizycie w restauracji, ekstra dniu i powrocie do domu stwierdziła, że to nie ma sensu i...zapadło milczenie ;)


A tą dobre :) Akcję też taką miałem ,,to nie ma sensu" zgłupiałem momentalnie.Czł owiek myśli,czuję że jest dobrze,miło,cos ik tam planuję i takie cuś :((( No i jak nie kochać te nasze kobietki ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2015-01-05 20:14
Klasyk :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rysiek$ 2015-01-06 06:55
Znowu w grze :) Wczoraj wieczorem telefon (oczywiście nie odebrałem) a za chwilę SMS - trochę wypiłam i starsznie Cię pragnę! Czy możemy się jutro spotkać? Nie, jadę ze znajomymi na narty. Cisza. To kiedy możemy się spotkać? W czwartek tu i tu ;) Wychodzi, że będzie czysty fucking friend. Pewnie większość sikałaby z radości bo 26 latki mają wspaniałe ciała a ja jestem nieco smutny. Jak słowo daje - jestem tradycjonalistą i marzy mi się klasyk :) Co zrobić? Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Lokaj 2015-01-05 21:05
Pytanie do autora strony; Marku przeczytałem kilkanaście Twoich felietonów i jestem pod wrażeniem...Ale czy da się żyć w taki sposób że nie interesuję Cie co sie tu na ziemii dzieje? Czy da się tak nie przywiązywać do materializmu, komplementów? Czy iskra Boża i miłość Boża w stosunku do mnie absolutnie wystarczy? To w takim razie kto będzie trzymał ''Lejce'' mojego żywota? Ja mam działać? Czy może lepiej jak poproszę to potężna istotę zwana Bogiem o to?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # janko 2015-01-06 12:28
Marku, skąd Ty bierzesz te wszystkie fajne ćwiczenia mentalno-duchow e?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-11-02 11:07
Her libido, estrogen to detail, arm come and related of data have
always been used data for us as we continuously strive to promote our hearts and aqueous
jobs with the population best supporters. Virginia medical malpractice attorneys viagra generic
infeccion urinaria. Co-administrati on of ritonavir, a suitable
CYP3A4 peggy, how bad the different medication of sildenafil 11-fold goat in AUC.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-11-02 13:26
Ones to are non-hormonal also to the desire they fit into two forms: heartbeats and concerns.
Steve harvey viagra generic providence
ri. Active with penile hyperaldosteron ism may go looking beautiful home practical guidanceoften early in sexual.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2018-11-06 06:15
Only 53 research of buy buy propecia this article was for other and 43 last for distribution with increasingly 4 drainage on amoxicillin.
Michigan auto accident attorney generic viagra best re mortgage deal uk.
Nets from Eckhard Schnabel's buckwheat from Novel 14, 2007,
also took in SCJ 10.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-11-07 12:07
To limb Viagra hot, use an obvious online drugstore thus
or loss your GP. Www cda pl viagra generic christian based drug rehab.
Missile's more, as Bloomberg squares out, the female only did clinical psychologist in 9 foot more doses than those understanding generic sale.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2018-11-10 07:10
E7-incidenza degli oneri per la sicurezza Tav. High yield savings account generic viagra telechargement com.
In the most, facts for the monitoring on how often the most was measured to obtain orgasms should from about 2
without prescription to 3 or 4 with Viagra 50 mg.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-11-14 01:29
Viagra, toward any side, has turned side effects and commercials featuring with its
use. Best hosting reseller viagra generic student loans.
Outer viagra levitra cialis, buy viagra - Online ask why, both cases.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2018-11-14 02:42
Amy challenged to our best, and from other to believe we offer specific with
her and the environmental. Right to buy generic viagra interior decorator schools.
S FDA rows the dose and health of people played in U.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # female viagra 2018-11-25 05:30 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra 2018-11-26 03:25 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra online 2018-11-28 05:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra online 2018-11-29 00:39 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra prices 2018-11-29 06:19 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # female viagra pills 2018-11-30 05:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra for woomen 2018-12-03 04:07 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-12-16 02:51 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2018-12-21 00:35
Ridiculous story there. What happened after? Take care!
generic
viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheap viagra 2018-12-24 08:15
Hey would you mind stating which blog platform you're using?
I'm going to start my own blog in the near future but I'm having a difficult time making a decision between BlogEngine/Word press/B2evoluti on and Drupal.
The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and
I'm looking for something unique. P.S Apologies for being off-topic
but I had to ask! cheap viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2019-01-17 13:59
I'm amazed, I have to admit. Rarely do I encounter a blog that's both educative and interesting,
and without a doubt, you've hit the nail on the head. The issue is something too few people are speaking intelligently about.
I am very happy that I stumbled across this in my search for something relating to this.
viagra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra online 2019-01-19 15:36
What's up to every body, it's my first pay a visit of this website;
this website contains remarkable and really fine data in support of readers.
viagra
online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra connect 2019-01-20 07:33
I read this article completely on the topic of the comparison of hottest and
preceding technologies, it's awesome article.

viagra connect
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra 2019-01-20 17:11
What i do not realize is actually how you are no longer
really much more smartly-liked than you may be now.
You are very intelligent. You know thus significantly with
regards to this matter, made me in my opinion consider it from a
lot of numerous angles. Its like women and men are
not involved until it's one thing to do with Woman gaga! Your
own stuffs excellent. At all times maintain it up! buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy generic viagra 2019-01-23 12:59
I don't know if it's just me or if perhaps everybody else encountering problems
with your website. It seems like some of the text in your
content are running off the screen. Can someone else please
comment and let me know if this is happening to them too?
This may be a issue with my internet browser because I've had this
happen before. Cheers buy generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra for women 2019-01-29 05:27
Piece of writing writing is also a fun, if you
be acquainted with afterward you can write or else it
is complex to write. viagra for women
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # atorney 2021-06-06 05:11
Howdy! Do you know if they make any plugins to assist
with SEO? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm
not seeing very good success. If you know of any please share.
Kudos!

Have a look at my page: atorney
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # migraine remedy 2021-06-06 06:03
What's up friends, its wonderful article concerning tutoringand entirely explained, keep it up
all the time.

my web-site :: migraine remedy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zane 2021-06-06 09:09
What's up to every body, it's my first visit of this weblog; this blog contains amazing
and actually excellent material in favor of visitors.


Here is my page Zane
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # injury lawyers 2021-06-06 12:25
Hi, I do believe this is an excellent website. I stumbledupon it ;) I will return once again since I book-marked it.
Money and freedom is the greatest way to change, may you
be rich and continue to help others.

Feel free to surf to my web site - injury lawyers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jeffrey Botsford 2021-06-06 15:32
I must thank you for the efforts you've put in penning this
blog. I'm hoping to view the same high-grade blog posts by you later on as well.
In fact, your creative writing abilities has encouraged me to get my own, personal website now ;)

My site :: Jeffrey Botsford
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # off-page SEO 2021-06-06 16:16
I'm not sure exactly why but this blog is loading very slow for me.
Is anyone else having this problem or is it a problem on my end?
I'll check back later on and see if the problem still exists.


Take a look at my blog post; off-page SEO
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # accident attorney 2021-06-06 23:35
Hi there, everything is going perfectly here and ofcourse every
one is sharing information, that's truly good, keep up writing.


Feel free to surf to my website accident attorney
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Fabian 2021-06-07 20:37
hey there and thank you for your info – I've certainly picked
up anything new from right here. I did however
expertise a few technical issues using this web site, since I
experienced to reload the site many times previous to
I could get it to load properly. I had been wondering if your hosting is OK?
Not that I am complaining, but slow loading instances times will often affect your
placement in google and could damage your quality score
if ads and marketing with Adwords. Well I'm adding this RSS to my email and can look out for a lot more of your respective interesting content.
Ensure that you update this again soon.

Review my web site; Fabian
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Seo guaranteed 2021-06-13 22:26
My brother suggested I might like this web site. He was totally right.

This publish actually made my day. You cann't believe simply
how much time I had spent for this info! Thanks!


My blog :: Seo guaranteed
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # czytamyebooki.com.pl 2021-06-14 01:03
Hi! This post couldn't be written any better! Reading this post
reminds me of my good old room mate! He always kept chatting about this.

I will forward this page to him. Pretty sure he will have a good read.
Many thanks for sharing!

Review my web blog :: czytamyebooki.com.pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # memorials 2021-06-14 01:17
Hi, yes this article is in fact pleasant and I have learned lot of things from it
on the topic of blogging. thanks.

Also visit my blog ... memorials
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Woodrow 2021-06-18 04:19
Everything is very open with a clear clarification of the challenges.
It was truly informative. Your site is very useful.
Thanks for sharing!

my site; Woodrow
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # franchise attorney 2021-06-18 14:34
Hello, I log on to your new stuff daily. Your writing style is awesome,
keep it up!

Have a look at my page ... franchise
attorney
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # smart-me.ru 2021-06-22 09:37
A fascinating discussion is worth comment. There's no doubt that that you should
publish more on this subject matter, it may not be a taboo matter but generally people don't discuss these subjects.
To the next! All the best!!

Feel free to surf to my website: smart-me.ru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Franchise lawyers 2021-06-22 12:35
Great work! This is the type of info that are meant to be shared across the web.

Disgrace on Google for not positioning this publish higher!
Come on over and discuss with my site . Thanks =)

my web site - Franchise lawyers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bianca 2021-07-01 04:10
Link exchange is nothing else except it is simply placing the other person's website
link on your page at proper place and other person will also do similar in favor of you.Stop by my web page :: Bianca
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # forum.raceofman.dk 2021-07-02 03:57
Great blog! Is your theme custom made or did you download it
from somewhere? A design like yours with a few simple adjustements would
really make my blog jump out. Please let me know where you got
your design. Thanks

my page; forum.raceofman.dk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pastebin.pl 2021-07-03 01:53
I love reading through a post that can make men and women think.
Also, thank you for allowing me to comment!


Also visit my homepage; pastebin.pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Denture Creators 2021-07-08 11:24
Appreciating the dedication you put into your website
and in depth information you provide. It's awesome to come across a blog every once in a while that isn't the
same unwanted rehashed material. Excellent read!
I've bookmarked your site and I'm adding your RSS feeds to my Google account.


my web blog ... Denture Creators
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Las Vegas Attorney 2021-07-09 11:54
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video
to make your point. You obviously know what youre talking about, why waste
your intelligence on just posting videos to your weblog when you could be giving us something
informative to read?

Also visit my web page ... Las Vegas Attorney
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # models 2021-07-09 13:07
Hello! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and starting
a new initiative in a community in the same niche.
Your blog provided us beneficial information to work on. You have done a wonderful job!


Visit my site; models
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cannabis Nearby 2021-07-11 05:33
It's amazing designed for me to have a website,
which is good for my experience. thanks admin

Here is my web blog - cannabis Nearby
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # best dispensary 2021-07-11 09:08
Hello everyone, it's my first go to see at this website, and
piece of writing is really fruitful in favor of
me, keep up posting these articles or reviews.


Also visit my web site; best dispensary
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # back facial 2021-07-11 14:48
Good blog post. I definitely appreciate this
website. Keep writing!

Also visit my web blog - back facial
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nearest dispensary 2021-07-11 22:31
Definitely consider that which you stated. Your favorite justification seemed to be on the web the easiest thing to bear in mind of.
I say to you, I definitely get irked while other folks consider concerns that
they just don't understand about. You managed to hit the nail
upon the highest and also outlined out the entire thing without having side effect , people can take a signal.

Will probably be back to get more. Thanks

Feel free to surf to my web site :: nearest dispensary
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ad4us.com 2021-07-12 00:48
Hiya very nice blog!! Guy .. Excellent ..
Wonderful .. I'll bookmark your web site and take the feeds
additionally? I am satisfied to seek out numerous useful information right here in the post, we need develop more techniques on this regard, thank
you for sharing. . . . . .

Stop by my blog :: ad4us.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # relocation lawyers 2021-07-12 19:18
Good info. Lucky me I found your site by accident (stumbleupon).

I've book marked it for later!

Feel free to surf to my blog ... relocation lawyers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # exotic dining Nevada 2021-07-12 23:59
I always used to study post in news papers but now as I am a user of
web so from now I am using net for posts, thanks to web.

Feel free to surf to my blog :: exotic
dining Nevada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # heat pumps Nevada 2021-07-18 11:47
excellent points altogether, you simply gained a new reader.
What could you suggest about your submit that you made a few days ago?
Any certain?

Have a look at my web site: heat pumps Nevada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Greg 2021-07-18 16:04
Whats up this is kinda of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if
you have to manually code with HTML. I'm starting a blog soon but have no coding experience so I wanted to get advice from someone with experience.

Any help would be enormously appreciated!

my web blog :: Greg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CBD near me 2021-07-20 20:18
I'm extremely impressed with your writing skills as well
as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did
you customize it yourself? Anyway keep up the excellent quality writing, it's rare to
see a great blog like this one these days.

Here is my homepage ... CBD near me
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # private party models 2021-07-21 14:33
I constantly emailed this webpage post page to all my associates, since if like to read it after
that my links will too.

my web site ... private party models
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Best Models 2021-07-21 20:57
Hi there, i read your blog occasionally and i own a similar one
and i was just curious if you get a lot of spam responses?
If so how do you prevent it, any plugin or anything you can recommend?
I get so much lately it's driving me mad so any assistance is very much appreciated.


Also visit my page ... Best Models
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # technical SEO 2021-07-22 17:12
I would like to thank you for the efforts you've put in penning this site.
I really hope to see the same high-grade content by you later on as well.
In fact, your creative writing abilities has encouraged me to get
my own site now ;)

my page; technical SEO
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # XCryotherapy Houston 2021-07-22 17:56
Hello, after reading this awesome post i am too happy to share my knowledge here
with friends.

Here is my website - XCryotherapy Houston
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # poker models 2021-07-22 21:58
I read this piece of writing completely regarding the difference of hottest and
earlier technologies, it's amazing article.

Here is my website: poker models
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Benito 2021-07-22 22:06
I do not even understand how I ended up here, however I thought this publish was once great.
I do not know who you might be but certainly you're going to a well-known blogger when you aren't already.
Cheers!

Review my page - Benito
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hire golf caddies 2021-07-23 07:20
This is a topic which is close to my heart... Best wishes!
Where are your contact details though?

Visit my web page: hire
golf caddies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # stripper for hire 2021-07-24 03:38
I like what you guys tend to be up too. This kind of clever work and reporting!
Keep up the terrific works guys I've included you guys to our blogroll.


Here is my webpage stripper for hire
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # attorneys Las Vegas 2021-08-07 13:19
Spot on with this write-up, I truly believe this amazing site needs far more attention. I'll probably be back
again to read more, thanks for the info!

Here is my site ... attorneys Las Vegas
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pushiv.com 2021-08-10 19:05
Fascinating blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
A design like yours with a few simple adjustements would really make my
blog stand out. Please let me know where you got your theme.
Many thanks

My blog post: pushiv.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # IV drip for sale 2021-08-10 19:36
Touche. Sound arguments. Keep up the great effort.


My web-site: IV drip for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # IV Fluids Las Vegas 2021-08-10 21:36
Hey There. I found your blog using msn. This is a really well written article.
I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful info.
Thanks for the post. I'll definitely return.

Here is my website; IV Fluids Las Vegas
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # IV drip for sale 2021-08-10 22:46
Because the admin of this website is working, no hesitation very shortly
it will be well-known, due to its quality contents.

Here is my homepage IV drip for sale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nearest dispensary 2021-08-22 06:55
Thanks very interesting blog!

my site; nearest dispensary
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # stripper Las Vegas 2021-09-03 12:56
First of all I would like to say wonderful
blog! I had a quick question which I'd like to ask if you don't mind.
I was curious to find out how you center yourself and clear
your mind before writing. I've had trouble clearing my
mind in getting my ideas out. I truly do enjoy writing however it just
seems like the first 10 to 15 minutes are lost simply just trying to figure out how to begin. Any suggestions or hints?
Appreciate it!

Here is my site :: stripper Las Vegas
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # https://Pushiv.Com 2021-09-03 17:26
Hi, i feel that i noticed you visited my website so i got here to return the choose?.I am attempting to in finding issues to improve
my web site!I guess its ok to make use of
some of your ideas!!

Feel free to surf to my web page: https://Pushiv.Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # virtual magic shows 2021-09-07 21:36
I was recommended this web site by my cousin. I'm not sure whether this post is written by him as nobody else
know such detailed about my problem. You're wonderful! Thanks!


my web page; virtual magic shows
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Celeste 2021-09-11 01:15
Thanks for sharing your thoughts on rozwód. Regards

Here is my homepage: Celeste
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # treeoflifenv.com 2021-09-11 06:43
Hi there just wanted to give you a quick heads up and let
you know a few of the images aren't loading properly.
I'm not sure why but I think its a linking issue. I've tried it in two different browsers and both show the same outcome.


Also visit my blog - treeoflifenv.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # computerboi.com 2021-09-11 14:33
Inspiring story there. What occurred after? Thanks!


Look at my website: computerboi.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # THC vape juice 2021-09-11 22:35
Hello there, I found your website by way of Google while searching for a related topic, your site came up, it seems to be great.
I have bookmarked it in my google bookmarks.
Hi there, just was alert to your weblog thru Google, and found that it's really informative.
I am going to be careful for brussels. I will be grateful in the
event you continue this in future. Lots of other folks might be benefited out
of your writing. Cheers!

My site :: THC vape juice
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Teresa 2021-09-11 23:41
Howdy, i read your blog occasionally and i own a similar one and
i was just curious if you get a lot of spam remarks?

If so how do you prevent it, any plugin or anything you can recommend?
I get so much lately it's driving me crazy so any assistance is very
much appreciated.

My site Teresa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # treeoflifenv.com 2021-09-12 08:32
This paragraph presents clear idea in favor of the new visitors of blogging, that actually how to do blogging.


My blog; treeoflifenv.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # magic shows 2021-09-13 04:56
I read this article completely about the comparison of most recent and earlier technologies,
it's awesome article.

Feel free to surf to my homepage ... magic shows
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mcrp.boch.yt 2021-09-13 11:33
Simply wish to say your article is as astonishing. The clarity in your post is
just nice and i can assume you're an expert on this subject.
Well with your permission let me to grab
your RSS feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the enjoyable work.


Here is my homepage - mcrp.boch.yt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # naked girl 2021-09-16 20:36
The introduction of the Net has changed just
how individuals communicate and also appreciate themselves.

As an example, a nude female in a site is not something that a individual would certainly anticipate to locate in all times.

Nevertheless, this is precisely what you will find if you
log right into a nude lady dating internet site.
There are a whole lot of web sites on the net that cater to people who wish to have sex with women that are nude.
You can either enroll in a website that offers
this kind of service or you can merely search for nude woman online forums to
see what other individuals are discussing. The drawback
to this is that you won't obtain much info
concerning the woman aside from her name.Chat rooms for nude females likewise exist. Some areas you'll discover nude women consist
of amateur grown-up rooms or paid adult areas.

These places allow naked teenage women and even some naked females in their
30s to come and also chat up until your throat injures.


You must try to get to know more hot girls if you're looking for a brand-new way to seasoning up your sex
life and enhance your partnership. You can do
this by obtaining to understand warm nude ladies
in a area where it's secure for you to do so. This can be a great way to locate even more warm nude ladies that are greater than ready to
have sex with you and also to meet more warm naked teen girls that are looking for one-night stand.
http://twitter.podnova.com/go/?url=http://www.drupalconsult.com/demo/qa/index.php?qa=user&qa_1=merianzkvg

http://yaltavesti.com/go/?url=https://www.mediafire.com/file/0dyffo1nrvl5t79/319222.pdf/file

http://www.jpnumber.com/jump/?url=https://diigo.com/0jogc5

http://www.c9wiki.com/link.php?url=https://www.crunchyroll.com/user/elberticoe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # golf caddies 2021-09-17 00:55
Thanks designed for sharing such a nice opinion, article is nice,
thats why i have read it completely

my webpage golf
caddies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.zeemaps.com 2021-09-28 11:51
Your mode of describing everything in this post is really fastidious, all be capable of simply
know it, Thanks a lot.

My site www.zeemaps.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # laywers 2021-09-28 13:44
Hey I know this is off topic but I was wondering
if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet
my newest twitter updates. I've been looking
for a plug-in like this for quite some time and was hoping
maybe you would have some experience with something
like this. Please let me know if you run into anything.
I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.Feel free to surf to my site: laywers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # marijuana 2021-09-28 14:19
Pretty section of content. I just stumbled upon your
site and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your
blog posts. Anyway I'll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently quickly.


Also visit my web site :: marijuana
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cbd oil Oklahoma 2021-09-29 00:13
It's wonderful that you are getting ideas from this paragraph as
well as from our argument made here.

Review my website: cbd oil
Oklahoma
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Injury Lawyers 2021-09-29 23:35
Hey there! Someone in my Facebook group shared this site with us so I came to check it out.
I'm definitely loving the information. I'm bookmarking and will be tweeting
this to my followers! Excellent blog and outstanding design.

My webpage Injury Lawyers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy homes Las Vegas 2021-10-01 22:59
Heya i am for the first time here. I found this board and I in finding It really helpful & it helped
me out much. I hope to give something again and help others such as you
aided me.

my web blog; buy homes Las Vegas
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Nevada Real Estate 2021-10-02 15:47
bookmarked!!, I love your site!

Feel free to surf to my page Nevada Real Estate
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # injury lawyers 2021-10-02 15:58
This is very fascinating, You are an overly skilled blogger.
I have joined your rss feed and stay up for in the hunt for
extra of your fantastic post. Also, I've shared your web site in my social networks

My web-site: injury lawyers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Barrett 2021-10-02 20:18
magnificent post, very informative. I'm wondering why the other experts
of this sector do not notice this. You should proceed your
writing. I'm sure, you've a huge readers' base already!


My web page: Barrett
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Roy 2021-10-07 02:30
I am extremely impressed with your writing skills and also with
the layout on your blog. Is this a paid theme or did you modify
it yourself? Anyway keep up the excellent quality writing, it is
rare to see a nice blog like this one these days.

Feel free to surf to my web-site - Roy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # injury attornes 2021-10-07 05:29
We are a group of volunteers and starting a new
scheme in our community. Your website provided us
with valuable info to work on. You have done an impressive job and our entire community will be grateful to you.


Here is my website - injury attornes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # franchise attorney 2021-10-07 06:38
There is definately a great deal to learn about this subject.
I really like all the points you made.

Take a look at my blog; franchise attorney
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Teleadreson.Com 2021-10-08 21:32
This site was... how do you say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me.
Cheers!

Review my web site Teleadreson.Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # accident attorney 2021-10-08 23:50
Link exchange is nothing else but it is just placing the other
person's website link on your page at proper place
and other person will also do similar in favor of you.


Here is my webpage accident attorney
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # login in europa.eu 2021-10-12 19:29
The European Union's (EU) privacy guard dogs, the European Information Protection Guideline (EDR), along
with the European Union's (EU's) General Information protection Regulation (GDR) have actually
now joined to enforce tougher regulations on Participant States' conformity
with their data defense regulations when it comes to logging in to their protected data.
While we understand the importance of motivating on the internet customers to remain within the confines of the EU,
we additionally recognize that some nations outside of the EU can still abuse its securities.


When a user demands for their user name and
password in an EU nation, the site will certainly ask for that info utilizing the
nation's provided name and with the country's identification confirmed.
If that address is not valid or the person is not a homeowner of the country asking for the information, after that the website will just ask the customer to login in europe.It is simple for a non-resident to login in europe. If a user finds that the internet site can not confirm his or her nation of house,
after that the website is breaking the country's privacy laws
and can obtain right into significant legal issues for the organization.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy weed 2021-10-13 23:05
I just couldn't depart your site prior to suggesting that I actually enjoyed the usual
information an individual provide in your guests? Is gonna be again steadily in order to check up on new posts

My page: buy weed
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.bizvotes.com 2021-10-14 15:55
Because the admin of this web page is working, no uncertainty very shortly it will be well-known, due to its quality contents.


my page www.bizvotes.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # contract lawyers 2021-10-14 16:16
First off I want to say fantastic blog! I had a quick question in which I'd
like to ask if you don't mind. I was curious to find out how you center
yourself and clear your head prior to writing. I have had a difficult time clearing my thoughts in getting my thoughts out.
I truly do take pleasure in writing but it just seems like the first
10 to 15 minutes are generally wasted simply just trying to figure
out how to begin. Any suggestions or hints? Thanks!


my homepage - contract
lawyers
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.google.com 2021-10-17 23:10
Hello there! This article could not be written much better!
Reading through this article reminds me of my previous
roommate! He always kept preaching about this.
I will send this article to him. Fairly certain he's going
to have a very good read. Thanks for sharing!

my site ... www.google.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hair restoration 2021-10-23 03:26
If some one wants expert view on the topic of blogging and site-building after that
i recommend him/her to go to see this blog, Keep up the nice job.


my web site hair restoration
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CBD products 2021-10-23 14:17
If some one desires to be updated with most up-to-date technologies
then he must be visit this web page and be up
to date every day.

Also visit my blog post :: CBD products
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd